PIĘĆ ZASAD REIKI

Właśnie dziś nie złość się
Właśnie dziś nie martw się
Szanuj rodziców, nauczycieli i ludzi starszych
Uczciwie zarabiaj na chleb
Okazuj wdzięczność wszystkiemu co żyje

Mikao Usui

Reiki w Toruniureiki kanji
PL EN strona głównastrona główna | sesje reiki | cennik | o nas | kontaktmuzyka reiki

strona głównaco to jest reiki?jak działa reiki?sesje reikipozycje rąk w reikiczakrycennikhistoria reikireiki w szpitalachreiki a religiaczym reiki nie jest?o naskontaktrekomendacjepolecamyzabytki Toruniapiękno przyrody

Reiki w Toruniu to jest to!

Jak działa Reiki?


Reiki usuwa przyczyny wszelkiego rodzaju dolegliwości, ponieważ każda dolegliwość naszego ciała czy psychiki zawsze ma jakąś przyczynę. Dzięki Reiki możliwe jest stopniowe usunięcie przyczyn choroby, jak również zapobieganie wystąpieniu choroby poprzez doenergetyzowanie danego miejsca, zanim brak równowagi energetycznej zacznie przekładać się na nasze ciało i zacznie być dla nas odczuwalny.

Jednym z efektów przyjmowania energii Reiki jest ponowne uruchomienie zdolności do samouzdrawiania (co jest naturalnym stanem każdego istnienia). Reiki usuwając przyczynę choroby, czyli to co przeszkadza w uzdrowieniu, powoduje, że możemy skuteczniej się samouzdrawiać (powracać do zdrowia). To oznacza, że intuicyjnie potrafimy lepiej o siebie zadbać, np. twoje ciało szybciej cię ostrzeże, jeśli będziesz jadł lub pił coś, co nie jest dla ciebie dobre (nie będzie ci to smakowało lub mniejsza porcja wystarczy byś już więcej nie zjadł).

Reiki działa na nasz umysł, migreny, bóle stawów, wszelkich organów, itp. Działa również na nasze samopoczucie i świadomość, w jakiej się znajdujemy. Pozwala nam lepiej zrozumieć oblicze choroby i samych siebie co jest niezwykle istotne by szybko powrócić do zdrowia.

Reiki działa oczyszczająco na organizm. W dzisiejszych czasach – kiedy odżywiamy się pełnym chemii jedzeniem, oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, pijemy zanieczyszczoną wodę i ciągle towarzyszy nam stres – Reiki jest dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu. Reiki działa na wszystkich trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym. Jej energia wzmacnia i uzdrawia nie tylko organizm człowieka, ale również wpływa na rozwój jego osobowości, umiejętności, talentu, "rozwój duchowy", poprawę warunków życiowych itd. Reiki można stosować na wszystko i wszystkich w dobrych intencjach. Reiki uzdrawia nie tylko symptomy choroby, ale przede wszystkim przyczyny. Reiki nie może zaszkodzić, jako że jest energią miłości i płynie zawsze w takiej ilości, jakiej potrzebuje i zgadza się przyjąć odbiorca. Płynie zawsze najintensywniej tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Reiki dociera tam gdzie jest potrzeba jej działania, uzdrowiciel czuje przepływ energii lub też brak tego przepływu. Często dłonie uzdrowiciela są ustawiane intuicyjnie nad miejscem, które potrzebuje energii.

Reiki pochodzi ze źródła poza zasięgiem naszego zrozumienia, dostajemy ją w prezencie od "Wyższej Siły, Boga". Dzięki niej czujemy się pod każdym względem lepiej, znika stres i dolegliwości cielesne, jesteśmy pełni energii i młodzieńczej świeżości. Wspiera i aktywuje proces samouzdrawiania usuwając powstałe w organizmie blokady, harmonizując przepływ energii, czyszcząc ciało z trucizn, vitalizując ducha i przynosząc odprężenie. Reiki pozwala nam pozbyć się negatywnych emocji, które nie uwolnione i nie przetransformowane, zalegają w nas i często doprowadzają ostatecznie do manifestacji jakiejś choroby.


Podsumowując

Oddziaływanie energii Reiki można streścić w następujących punktach:

  • wspiera całkowicie naturalny proces samouzdrawiania
  • przywraca duchową i umysłową równowagę – działa na poziomie fizycznym, emocjonalnym, umysłowym i duchowym
  • reguluje gospodarkę energetyczną, rozpuszcza blokady energetyczne i sprzyja pełnemu odprężeniu
  • oczyszcza z toksyn
  • wzmacnia skuteczność działania leków
  • dostosowuje się do naturalnych potrzeb odbiorcy
  • jest lekką i bardzo przyjemną całościowo metodą uzdrawiania
  • niezwykle przyspiesza proces gojenia się ran i złamań kości (opatrunki, gips czy inne materiały nie stanowią przeszkody dla przepływu energii Reiki
  • Reiki uzupełnia inne formy praktyk medycznych (np. leczenie akademickie, masaże, psychoterapię czy ziołolecznictwo i itp.)
  • Reiki jest bardzo skuteczna we wszystkich problemach nerwicowych, stresach, lękach, niepokoju – sesje Reiki bardzo wyraźnie pomagają osobom żyjącym w stresie, Reiki ma działanie głęboko kojące, harmonizujące system energetyczny człowieka, zasilające pozytywną energią i regenerujące

Reiki (będąc potężną i zarazem bardzo delikatną energią) dzięki docieraniu i naprawianiu przyczyn problemów czy chorób jest bardzo skuteczna w działaniu. Jednak nie należy spodziewać się natychmiastowych rezultatów (choć takie mogą wystąpić) – z reguły potrzeba czasu na pełną manifestację jej działań. Wrażenia z odbioru zabiegu reiki są indywidualne dla każdego, kto go doświadcza. Jeśli po przekazie Reiki biorca odczuwa nasilenie objawów jakiejś dolegliwości nie należy wpadać w panikę i myśleć, że Reiki zaszkodziło. Energia Reiki jest inteligentna i dobrze wie co robi – być może tego potrzebował organizm na drodze do pełnego uleczenia. Każdy wie, że aby choroba (zarazki) się wypaliła najczęściej potrzebna jest gorączka a czasem z powodu szybkiego uwalniania się ciała z toksyn organizm chwilowo jest bardziej obciążony. Dzieje się tak jednak niezwykle rzadko, ponieważ Reiki dostosowuje swoje działanie do możliwości biorcy.

Reiki, mimo iż bardzo potężna, służy do wspomagania procesu powrotu do zdrowia (leczenia) tak więc nie wolno unikać wizyty u lekarza!

Reiki działa zawsze dla najwyższego dobra wszystkich istot, leczy wszystkie choroby duszy, umysłu i ciała. Nie oznacza to jednak, że każdy pacjent zostanie uzdrowiony!

Należy pamiętać o tym, że choroba pojawia się albo dlatego, że tego chcemy albo aby nam pokazać, że podążamy w swym życiu złą drogą. Pacjent, odbiorca energii Reiki poza przyjmowaniem Reiki powinien zatem:

1. Rozważyć, jakie są przyczyny choroby i przyjąć nowe schematy myślowe.
2. Pozbyć się negatywnych uczuć, które żywi.
3. Przebaczyć rzeczywiste i nierzeczywiste winy.
4. Kreować i pogłębiać swój nowy, pozytywny wizerunek.
5. Zmienić swoje nawyki żywieniowe.
6. Oczyszczać ciało za pomocą kąpieli w słonej wodzie.
7. Otworzyć się psychicznie na boskie błogosławieństwo i uzdrowienie.

Ostatni punkt jest o tyle ważny, że jeżeli pacjent nie chce rzeczywistego uzdrowienia, to Reiki będzie przynosić mierne lub żadne rezultaty.

do góry

Podziękowania dla: Leszka Boratyna, Elżbiety Błachnio, Darii Pelhen, Marty Runowskiej, Tomasza Basaja oraz dla tych, którzy dali swoją rekomendację.

Copyright © 2011 - 2012 WPReiki